V roce 2014 SBD Praha oslavilo 55. výročí založení

Oslavy 55. výročí založení SBD Praha
 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2014 SBD Praha oslavilo 55. výročí založení, ke kterému došlo 2. června 1959. Družstvo bylo poté 8. června 1959 zapsáno do podnikového rejstříku vedeného obvodním soudem pro Prahu 1 jako Stavební bytové družstvo zaměstnanců n.p. ČKD Praha. 
Postupně změnilo své sídlo z ulice U Kolbenky do Jablonecké a poté do Střížkovské. V současné době finišuje jednání o přesunutí sídla na Střelničnou, nedaleko stanice metra B Kobylisy a sídla Katastru nemovitostí. Představenstvem družstva postupně prošlo 103 osob, a z toho 9 žen. V čele družstva se vystřídalo šest předsedů.
V období největšího rozkvětu družstevní bytové výstavby sehrávalo SBD Praha svou hlavní roli především v oblasti uspokojování bytových potřeb svých členů přidělováním bytů a garáží a zapojováním členů družstva do výstavby samotné v případech svépomocné bytové výstavby. 
V souvislosti se změnami ekonomických podmínek po roce 1989 došlo k postupnému utlumení bytové výstavby a k zásadní změně vnitřních majetkových poměrů družstva. V období let 2000 až 2002 proběhla na základě zákona o vlastnictví bytů hlavní vlna převodů jednotek z vlastnictví SBD Praha do vlastnictví jeho členů. Z původních cca 8 tisíc jednotek ve vlastnictví družstva z roku 2000 zbylo k dnešnímu dni necelých osm stovek bytů, které dosud nebyly převedeny členům družstva. 
Hlavním prvkem činnosti SBD Praha se tak stala správa bytových domů, a to především těch, které byly v majetkovém portfoliu družstva. Od roku 2005 se však SBD Praha více zaměřilo i na správu bytových domů, které nikdy nebyly majetkem družstva. V současné době má SBD Praha ve správě 254 objektů s více než 20.000 jednotkami, z toho téměř 15.000 byty.
Své 55. narozenin si SBD Praha připomnělo na jednání shromáždění delegátů, které se konalo 9. června t.r. Součástí oslav se stala i tradiční setkání s klienty v rámci bowlingového turnaje v hotelu DUO a s obchodními partnery u příležitosti tenisového turnaje v Satalicích. 
Oslavy vyvrcholily víkendovou akcí v pražské ZOO ve dnech 14. a 15. června, které se zúčastnily přes dvě stovky hostů z řad členů, klientů, obchodních partnerů i zaměstnanců družstva. Pěkné počasí orámovalo sobotní i v nedělní vyvrcholení akce, kdy si rok narození a historii družstva připomněli hosté s moderátory Ivou Kubelkovou a Martinem Krohem v prostorách letního divadla Archa se zakončením v podobě divadelního představení, kterých měli návštěvníci možnost shlédnout po oba dny celkem pět, z toho tři určené těm nejmenším divákům. 
Popřejme společně SBD Praha ještě mnoho tak krásných setkání, jejichž základem bude hodně spokojených členů a klientů, tým zkušených a zapálených zaměstnanců v čele s úspěšným vedením družstva, podpora a spolupráce osvědčených obchodních partnerů.

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, nepropásněte...


Právě se děje

II. ročník Semináře Inspirace se vydařil

V pondělí 18.listopadu 2019 se konal II. ročník Semináře Inspirace 2019. Velice nás potěšila hojná účast předsedů SVJ. Celkem se nás sešlo na 60 účastníků....


Setkání obchodních partnerů SBD Praha na Grand prix bytových družstev 2019

Ve čtvrtek 14. listopadu se uskutečnil 5. ročník Grand prix bytových družstev 2019, závod motokár, v Praga areně v Praze 9 v Horních Počernicích. Celkem...


Praha chce podpořit bydlení

Minulý týden se konala tisková konference za účasti JUDr. Jiřího Pospíšila a JUDr. Hany Marvanové, kteří společně představili dvě iniciativy k podpoře...


Starší příspěvky