60 let SBD Praha

Právě tento týden si připomíná Stavební bytové družstvo Praha významné šedesátileté výročí své existence. Přesně 2. června 1959 bylo družstvo založeno a 8. června téhož roku i zapsáno do podnikového rejstříku Obvodního soudu pro Prahu 1 v oddílu Db, vložce 22.

Není jistě bez zajímavosti, že za svou existenci družstvo vystřídalo celkem čtyři názvy, kdy se z původního Stavebního bytového družstva zaměstnanců n.p. ČKD Praha přes Stavební bytové družstvo ČKD Praha a Stavební bytové družstvo pro Prahu 9 dostalo až k současnému jménu. Kuriózní je skutečnost, že i v případě sídla družstva byly vystřídány celkem čtyři adresy. Od původního sídla v ulici U Kolbenky 159 v pražských Vysočanech se stěhovalo na zhruba rok a půl do Jablonecké ulice č.p. 421 na Proseku, odtud jen kousíček na Střížkovskou 1/29a a před čtyřmi lety zase o malý kousek na dnešní Střelničnou 1861/8a v pražských Kobylisích. Pravda, ve výčtu chybí ještě druhá, bývalá budova družstva v Satalicích, kde ještě nedávno sídlila část zaměstnanců.

Dnešní podoba družstva je úplně odlišná od původně zakládaného subjektu. Svou činností SBD Praha už dávno necílí jen na své členy nebo klienty, jejichž byty či garáže původně patřily do majetkového portfolia družstva. SBD Praha aktuálně spravuje více než 300 objektů, z nichž naprostá většina neměla s historií SBD Praha nic společného a přišla v posledních letech jako novostavby z developerských projektů, jako subjekty vzniklé z privatizace obecního či jiného bytového fondu nebo prostě od jiných správců. Většinu z nich přilákal dobrý standard a široké portfolio služeb, které dnešní SBD Praha nabízí bytovým korporacím (společenstvím vlastníků jednotek a bytovým družstvům).

A jen namátkou připomeňme, že je to právě SBD Praha, které stálo u zrodu obnovené družstevní bytové výstavby a dnes patří k jejím lídrům, rozšířilo významně svůj program o benefitní systém pro své členy a klienty nebo vybudovalo Bytové studio, jehož služby při opravách bytů či společných částí domů využívá stále více zákazníků.

Přeji si, abychom společně posunuli značku SBD Praha stejně úspěšně i do dalšího desetiletí. Svou roli chápu jako roli pokorného garanta, že se tak stane ku prospěchu členů a klientů družstva, ku prospěchu nových zájemců o jeho služby, ale i ku prospěchu družstvu samotnému. Za všechny své kolegy i za svou osobu děkuji touto cestou všem členům a klientům SBD Praha kromě jejich důvěry i za jejich tři „P“ – pochopení, pomoc a podporu!

Díky!

 

 

Martin Kroh

předseda představenstva SBD Praha

4. června 2019

Fotodokumentace oslav zde.

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, nepropásněte...


Právě se děje

II. ročník Semináře Inspirace se vydařil

V pondělí 18.listopadu 2019 se konal II. ročník Semináře Inspirace 2019. Velice nás potěšila hojná účast předsedů SVJ. Celkem se nás sešlo na 60 účastníků....


Setkání obchodních partnerů SBD Praha na Grand prix bytových družstev 2019

Ve čtvrtek 14. listopadu se uskutečnil 5. ročník Grand prix bytových družstev 2019, závod motokár, v Praga areně v Praze 9 v Horních Počernicích. Celkem...


Praha chce podpořit bydlení

Minulý týden se konala tisková konference za účasti JUDr. Jiřího Pospíšila a JUDr. Hany Marvanové, kteří společně představili dvě iniciativy k podpoře...


Starší příspěvky