Družstevní bydlení je cestou k vlastnímu bytu

Dostupnost bydlení se za poslední roky výrazně zhoršila. Zpřísnění podmínek pro získání hypotéky, růst cen nemovitostí i úrokových sazeb, snižující se výstavba nových bytů a postupně klesající nabídka volných nemovitostí vedou stále více stále více zájemců o bydlení k nájmu či podnájmu domu, bytu či jejich částí.

Jednu z možností, jak si s danou situací poradit, nabízí družstevní nájemní bydlení. Kouzlo bytového družstva totiž spočívá v tom, že jde o kombinaci obou forem bydlení – nájemního i vlastnického. Člen družstva bydlí v nájmu u bytového družstva, kde je současně členem a má tak možnost se podílet na jeho činnosti a kontrolovat jeho výstupy. Po doplacení svého podílu na úvěru bytového družstva, za který byl bytový dům pořízen, se otevírá členovi družstva možnost převedení bytu do svého vlastnictví. To je důvod, proč je družstevní bydlení považováno za jednu z cest k vlastnímu bydlení.

Na vstup do Bytového družstva Park Milovice stačí 25 % vlastních zdrojů. Při průměrné ceně bytu 3,1 miliony korun to představuje potřebu mít našetřeno alespoň osm set tisíc. To nemusí samozřejmě nemusí být pro každého dosažitelná úspora. A pokud nelze využít podporu od příbuzných, je nejlepší cestou využít k doplnění vkladu člena družstva půjčku ze stavebního spoření. Její splácení je pak rozloženo do delšího časového období, přičemž je možné kdykoliv učinit mimořádnou splátku, a tudíž si i následně snížit náklady bydlení.

Úvěr od stavební spořitelny je dostupný všem, kteří v minulosti neměli žádný problém se splácením svých závazků. Zájemce o tuto formu financování nemusí mít uzavřeno stavební spoření, vše lze zařídit velmi rychle a efektivně. Kombinace splácení úvěru ze stavebního spoření a podílu na úvěru bytového družstva vlastně otevírá i více možností, jak plánovat financování bydlení. Mimořádné splátky obou půjček mají totiž přímý vliv na bezprostřední snížení nákladů bydlení pro člena bytového družstva.

Českomoravská stavební spořitelna (Liška) nabízí spolu se Stavebním bytovým družstvem Praha první takový projekt právě v podobě projektu Park Milovice. Byty 3+kk jsou svou dispozicí, pořizovacími náklady i skvělou dostupností do Prahy či Mladé Boleslavi určeny právě mladým rodinám, které mohou mít dnes problém se zajištěním svého bydlení.

Více se dozvíte na www.bydlenisprirodou.cz.

Podobně jako v loňském roce naděluje SBD Praha příležitost k získání vlastního bytu. Objevte i Vy kouzlo družstevního bydlení, které může být Vaším novým domovem.

Kouzelné Vánoce a všechno nejlepší v novém roce Vám přeje

 

Tým družstevní výstavby

SBD Praha

21. prosince 2018

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, rozhodně nepropásněte...


Právě se děje

Bytová družstva v Senátu

Zástupci bytových družstev se prostřednictvím České společnosti pro rozvoj bydlení (ČSRB), Družstevního marketingového sdružení České republiky (DMS ČR),...


60 let SBD Praha

Právě tento týden si připomíná Stavební bytové družstvo Praha významné šedesátileté výročí své existence. Přesně 2. června 1959 bylo družstvo založeno...


Setkání manažerů bytových družstev

Ve dnech 30. a 31. května se uskutečnilo v Darovanském Dvoře setkání manažerů bytových družstev, členů Družstevního marketingového sdružení Česká republika...


Starší příspěvky