Družstevní bytová výstavba pokračuje i v Plzni

Dnes bylo založeno Bytové družstvo V Zahrádkách jako pokračování družstevní bytové výstavby, tentokrát v Plzni. Zakladatelem družstva je vedle osvědčených partnerů Stavebního bytového družstva Praha a Coop Development, družstva, nově společnost Maverick investment s.r.o. Tato společnost je v osobě jednoho ze svých jednatelů propojena na společnost Maxima Reality, se kterou tvoří sehraný pár pro přípravu a realizaci nových projektů a následné související realitní služby.

První společný projekt je dodavatelsky realizován skupinou Trigema. Jeho obrovskou výhodou je rychlost, s jakou noví družstevníci obdrží své byty. Stane se tak totiž nejpozději na počátku roku 2021. Dosavadní zkušenosti přitom ukázaly, že bytová družstva nachází své členy zhruba v ročním časovém horizontu a naplnění plzeňského projektu tak bude velkou výzvou i pro jeho samotné zakladatele. Zkušenost SBD Praha a Coop Development zde doplní profesionalita týmu realitní společnosti Maxima, hodně unikátní a příjemná lokalita v samotné Plzni i ceník nových bytů. Hlavním tahákem by však měla být vzrůstající popularita samotné formy družstevního bydlení.

 

Martin Kroh

předseda představenstva SBD Praha

16. ledna 2020

předchozí zpět další

upozornění

Na základě mimořádné situace je od 23. 3. do 3. 4. 2020 upravena pracovní doba recepce od 6.30 do 15:00 h.

ZRUŠENÍ NÁVŠTĚVNÍCH HODIN v budově SBD Praha

VÝZVA ČLENŮM SBD PRAHA - NAVRHNĚTE SVÉHO KANDIDÁTA DO PŘEDSTAVENSTVA a/nebo KONTROLNÍ KOMISE SBD PRAHA DO 31.3.2020!

SBD Praha upozorňuje, že právní stav garáží na pozemcích parc. č. 1401/1, 1404/3, 2066/5 a 2067, k. ú. Vysočany (samospráva č. 424, "Garáže Na Krocínce") není dosud dořešen, resp. že probíhají řízení, která se těchto garáží týkají.


Právě se děje

Opatření společnosti I.RTN ohledně zabránění šíření koronaviru

Vážení obchodní přátelé, v souladu s opatřeními úřadů České republiky, přistupujeme k následujícím krokům:


Sdělení předsedy představenstva družstva ke zrušení návštěvních hodin

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky, v zájmu ochrany zdraví návštěvníků budovy, klientů a zákazníků SBD Praha...


FOR HABITAT 2020

Aktuální sdělení společnosti ABF, a.s. k opatření Bezpečnostní rady státu


Starší příspěvky