Kontaktní kampaň za družstevní bydlení

Poslední únorové odpoledne se na Černém Mostě uskutečnila první část kontaktní kampaně za družstevní bydlení. Hlavním smyslem akce bylo propagovat možnost získání vlastního bydlení prostřednictvím bytového družstva netradičním způsobem. Rozdávání letáků kolemjdoucím i povídání s mnohými z nich ukázala, že o bytových družstvech a jejich aktivitách stále moc nevědí.

Většinu těch, kteří chtěli vědět více, překvapilo, že přidělení družstevního bytu není spojeno s nutností být někde registrován v seznamu čekatelů na byt a relativní jednoduchost vyřízení všech potřebných kroků k získání bytu. Ty totiž ve velké míře zajišťuje bytové družstvo za svého budoucího člena samo. Mnozí oslovení nevěděli, že bydlet v bytovém družstvu vlastně znamená postupné splacení pořizovací ceny přiděleného bytu a budoucí možnost jeho převedení do vlastnictví člena družstva, a to i před splacením celé ceny.

  

Ty, kteří dnes sami bydlí v nájmu, pak velmi zaujalo i cenové srovnání s nájemními byty. Pokud totiž platí dnešní tržní nájemné, pak srovnání nákladů bydlení za pouhých 5 let vychází u třípokojového milovického bytu výrazně lépe, dokonce v řádu 750 tisíc korun! A to je částka, o které se vyplatí přemýšlet, hlavně pak pro mladé rodiny, kde může hrát roli každá koruna. Cesta z Milovic do Prahy je dnes komfortně obsloužena vlakovým spojením za půl hodiny, autem na Černý Most je to do dvaceti minut.

A s nadsázkou lze říci, že cesta k vlastnímu bydlení může být podobně krátká. Zkušenost našeho týmu ze včerejška je jasná – družstevní bytovou výstavbu lidé chtějí a vítají jako osvědčenou alternativu ke stávajícím formám bydlení. To je výzva! Bydlete ve svém.

Více se můžete dozvědět na www.bydlenisprirodou.cz.

 

Martin Kroh

předseda představenstva

28. února 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, rozhodně nepropásněte...


Právě se děje

Prodej volných garážových stání v ul. Lovosická 442

Stavební bytové družstvo Praha (dále jen družstvo) nabízí přidělení volných garážových stání v garážovém objektu v ul. Lovosická č. p. 442 v Praze 9.


Úspěšný veletrh FOR HABITAT

Ve dnech 21. až 24. března 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech probíhal veletrh FOR HABITAT, BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Byly zde představeny nové developerské...


Nový projekt družstevního bydlení „ Klíčanka“ zahajuje prodej bytů

V těchto dnech byl zahájen prodej 45 družstevních bytů v Klíčanech u Prahy. SBD Praha úspěšně realizuje další projekt nabídky družstevních bytů pro zájemce...


Starší příspěvky