Letošní shromáždění delegátů je za námi

V každoročně obvyklém čase druhého červnového pondělí se i letos konalo shromáždění delegátů, tedy zasedání nejvyššího orgánu SBD Praha. Tentokrát bylo výjimečné tím, že se v uplynulých měsících po pěti letech znovu volili delegáti za jednotlivé volební obvody. Od roku 2014 totiž zákon o obchodních korporacích zavedl, bohužel málo funkční, princip volebních obvodů. S přechodem provozu domů na režim na společenství vlastníků jednotek je ale stále těžší docílit volby delegátů ve všech obvodech. I proto bylo z celkového počtu 77 volebních obvodů zvoleno jen 41 delegátů. Členové volebních obvodů, kde se nepodařilo zvolit delegáta, byli o jeho nezvolení informováni písemně.

Shromáždění delegátů proběhlo s téměř standardním programem. Z nejdůležitějších bodů je třeba zmínit schválení výsledků hospodaření družstva za minulý rok včetně rozdělení výsledku hospodaření, upravený finanční plán pro letošní rok i finanční plán pro rok 2020. Vážným rozhodnutím bylo schválení dohody s restituenty, týkající se uplatněného restitučního nároku na budovu bývalého sídla ve Střížkovské. Lze očekávat, že toto vyrovnání bohužel v letošním roce zaviní záporný hospodářský výsledek, jakkoliv se s jeho dopady SBD Praha vyrovná.

Shromáždění dále projednalo průběžnou informaci o družstevní bytové výstavbě, schválilo záměr řešení staveb garáží ve vlastnictví družstva na cizím pozemku a zvolilo členy volební komise pro přípravu a organizaci voleb představenstva a kontrolní komise družstva v příštím roce. Celkově se SBD Praha svými výsledky řadí k předním správním firmám v oblasti facility managementu bytových domů. K tomu, aby družstvo své postavení udrželo a dále zvýraznilo, má posloužit i zcela nově vyvíjený software pro správu bytových domů. A právě informace o jeho přípravě a zamýšlených krocích do budoucna byly prvním výkopem ve smělých plánech inovativního správce, kterým chce SBD Praha být!

 

Martin Kroh

předseda představenstva SBD Praha

 

11. června 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, rozhodně nepropásněte...


Právě se děje

Překvapení hned na úvod letošního plesu

Již 18. ročník reprezentačního plesu SBD Praha proběhl v pátek 24. ledna 2020 ve společenském sále hotelu Artemis na Invalidovně.


Družstevní bytová výstavba pokračuje i v Plzni

Dnes bylo založeno Bytové družstvo V Zahrádkách jako pokračování družstevní bytové výstavby, tentokrát v Plzni. Zakladatelem družstva je vedle osvědčených...


VELETRH STŘECH, DŘEVA A NÁŘADÍ V PRAZE

Přijďte na veletrh STŘECHY PRAHA, největší akci v oboru, a to ve dnech 6. – 8. 2. 2020 v PVA EXPO PRAHA Letňany, s Festivalem dřeva a nářadí. Čeká Vás...


Starší příspěvky