Milovické byty se zaplňují

Milovické byty se zaplňují budoucími členy družstva. V současné době je rezervováno 17 bytů, což představuje polovinu jejich celkového počtu. Největší zájem budí projekt u mladých rodin, pro které je družstevní bydlení často jedinou dostupnou cestou k vlastnímu bytu.

Srovnání nákladů družstevního a vlastnického bydlení je totiž hodně těsné, ale získání družstevního bytu je o hodně jednodušší - není omezeno věkem, ani potřebou jednat s bankou či dokladováním majetkových poměrů. Vstupem je sice vyšší podíl vlastních prostředků, ale i s jejich doplněním umíme zájemci o vlastní bydlení poradit.

Naopak srovnání nákladů nájemního a družstevního nájemního bydlení vychází jasně ve prospěch bytových družstev. Ta totiž z principu netvoří zisk, naopak splátka jistiny úvěru bytového družstva vždy navyšuje hodnotu družstevního podílu. A s tím může člen bytového družstva nakládat podle svého uvážení bez souhlasu bytového družstva. V případě doplacení celého úvěru bytového družstva získává jeho člen právo užívat družstevní byt, jehož hodnota je často obdobná vlastnickému bytu. O její výši spíše rozhodne poloha, kvalita bytu či hodnocení jeho okolí, zkrátka faktory, které o ceně bytu rozhodují obecně, bez ohledu na formu jeho užívání.

V případě milovického projektu se navíc počítá do budoucna s možností převodů družstevních bytů do vlastnictví jejich členům. I o této věci rozhodují především sami členové bytového družstva. Podmínkou je totiž splacení jejich podílu na úvěru bytového družstva, za který jsou byty pořizovány. K tomu však mohou v budoucnu pokrýt vlastní úspory či nabytí majetku např. v dědictví anebo se může k doplacení úvěru využít standardní hypoteční úvěr, který banka ráda poskytne oproti budoucímu ručení převáděným bytem.

A je-li rozdíl v nákladech obou forem nájemního bydlení skoro třičtvrtě milionu korun za pouhých pět let, pak se nelze divit zájmu o družstevní bydlení! Milovice už dnes nabízí velmi slušnou občanskou vybavenost, školky a školy pro nejmenší i hodně volnočasových aktivit. To vše při hodně dynamickém růstu obce s nízkým věkovým průměrem jeho obyvatel a s výtečnou dopravní dostupností do Prahy. Pro začínající rodiny, ale i seniory je to výzva – než se tísnit v menším cizím bytě a platit vyšší náklady, mohou zvolit komfortní a cenově dostupnější bydlení, které může být jejich domovem a jednou i vlastnictvím.

Více na www.bydlenisprirodou.cz.

 

Martin Kroh

předseda představenstva

15. února 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, nepropásněte...


Právě se děje

FOR ARCH 2019 přinese novinky v oblasti dotací, bezpečnosti i chytrých měst

Již potřicáté se představí stavební veletrh FOR ARCH, který od 17. do 21. září 2019 nastíní aktuální dění v oblasti stavebnictví, dotací, představí vize...


Narozeninové SBD Praha 2019 s luštěním

V novém narozeninovém Infopanelu číslo 33 jsme pro vás připravili speciální tajenku, která zní : „Přejeme SBD Praha spokojené klienty i profesionální tým...


Pojďte s námi na veletrh FOR ARCH

FOR ARCH je největší mezinárodní stavební veletrh v České republice a letos bude představení vystavovatelů, mezi kterými jsou výrobci, dodavatelé, správci,...


Starší příspěvky