Poptávka po službách SBD Praha roste

Za uplynulý rok poptalo službu správy bytového domu celkem 75 subjektů, společenství vlastníků jednotek i menších bytových družstev. Kdyby se všichni poptávající nakonec pro správu SBD Praha rozhodli, znamenalo by to nárůst počtu klientů o 4 tisíce bytů. Zdaleka ne všechny domy se však rozhodnou pro nabídku družstva. Je to dáno především tím, že stále ponejvíce upřednostňují parametr ceny, nikoliv porovnání poměru výkonu a ceny.

Správa v podání SBD Praha nikdy nebude nejlevnější, a to z mnoha důvodů. K nim patří především skutečnost, že správu zajišťuje družstvo svými vlastními zaměstnanci, je řádným plátcem daní (vč. DPH), ale také poskytuje velmi široký rejstřík služeb např. v oblasti administrativní a organizační podpory. Skvělé ovšem je, že i tak si správní služby SBD Praha vybírá stále více oslovených klientů, většinou pak těch, kteří bohužel už nabyli špatné zkušenosti s předchozími správci.

Oceňovanou službou je pozornost, kterou věnuje SBD Praha souladu svých kroků i jednání klientů s platným právem. Z tohoto důvodu pracuje v jeho týmu hned pětice právníků a další tři advokáti spolupracují externě. Využívanou službou je podpora organizace a řízení schůzí nejvyšších orgánů společenství vlastníků jednotek či bytových družstev včetně zajištění odpovídajících zápisů ve veřejných rejstřících.

Mnoho dalších nabízených činností (jako jsou výkon funkce statutárního orgánu, energetický management, likvidace pojistných událostí nebo služby Bytového studia při rekonstrukcích bytů i společných částí domu) je stále více využíváno, o tom ostatně nejlépe vypovídají zvyšující se roční obraty. Potvrzuje se tak správnost nastavení portfolia služeb SBD Praha, ale i sladěnost současného personálního složení firmy. Obě části patří k hlavním tahákům pro stávající zákazníky družstva i do správy SBD Praha nově příchozí společenství vlastníků jednotek a menší bytová družstva.

 

Martin Kroh

předseda představenstva

5. února 2019

předchozí zpět další

upozornění

JARNÍ SVÁTKY

Jarní svátky
jsou zas zpátky,
tak si je užívejte
a rádi se mějte.

Přejeme Vám krásné prožití velikonočních svátků. Vaše SBD Praha


Právě se děje

Prodej volných garážových stání v ul. Lovosická 442

Stavební bytové družstvo Praha (dále jen družstvo) nabízí přidělení volných garážových stání v garážovém objektu v ul. Lovosická č. p. 442 v Praze 9.


Úspěšný veletrh FOR HABITAT

Ve dnech 21. až 24. března 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech probíhal veletrh FOR HABITAT, BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Byly zde představeny nové developerské...


Nový projekt družstevního bydlení „ Klíčanka“ zahajuje prodej bytů

V těchto dnech byl zahájen prodej 45 družstevních bytů v Klíčanech u Prahy. SBD Praha úspěšně realizuje další projekt nabídky družstevních bytů pro zájemce...


Starší příspěvky