Pražská beseda k družstevnímu bydlení

Již druhý středeční večer po sobě byl věnován debatě o družstevním bydlení se zájemci o tuto formu pořízení vlastního bytu. Hlavní principy představil hostům Martin Kroh, předseda představenstva SBD Praha. K probíraným otázkám fungování bytového družstva patřily práva a povinnosti jeho členů, způsob financování pořízení nemovitosti a systém kontroly řádného hospodaření.

Přítomní se zajímali nejvíce o varianty financování vstupu do bytového družstva a o postup, který vede k přidělení vybraného bytu a jeho příslušenství. Pozornost vzbudilo porovnání aktuálních nákladů bydlení v právě obsazovaném Bytovém družstvu Park Milovice, kde je možné pořídit byt o dispozicích 3+kk za něco málo přes 3 mil. Kč s následným odhadem měsíčních nákladů ve výši do 16 tis. Kč. Na rozdíl od pronájmu téhož bytu v Praze totiž člen družstva ušetří za pět let skoro třičtvrtě milionu korun, tedy více než 12 tisíc korun měsíčně! Jak je to možné? Je to dáno hlavně tím, že každoměsíční splátka jistiny úvěru družstva navyšuje hodnotu družstevního podílu, se kterým může neomezeně nakládat právě člen bytového družstva. A to je zřejmě největší výhoda této formy bydlení na rozdíl od prostého nájmu, kde zaplacené peníze žádnou další hodnotu nájemci nepřináší.

Právě projekt BD Park Milovice je v současné době nejvíce poptávaným, zejména ze strany mladých rodin, které nedisponují velkými úsporami, a stejně tak i seniory, kterým hypoteční banky neposkytnou dlouhodobé financování. Ze 34 bytů v projektu je v současné době přesně polovina již rezervována, k některým dalším bytům jsou evidovány předběžné rezervace. Váhat se tak nevyplatí – snižuje se možnost výběru, s postupem výstavby se omezuje možnost klientských změn, a navíc je pro případné pokračování projektu v lokalitě další výstavbou avizován dodavatelem nárůst vstupních cen.

Nabídky projektů v Praze se teprve projednávají, ale rozhodně u nich nelze očekávat ceny na úrovni milovické nabídky. SBD Praha proto připravuje projekt u hranice Prahy, se kterým v nejbližší době osloví registrované zájemce o družstevní bydlení.

Více se dozvíte na www.bydlenisprirodou.cz, kde se také můžete zdarma zaregistrovat mezi zájemce o družstevní bydlení a získat tak do budoucna informace o novinkách z první ruky. Tuto výhodu má v současné době zhruba 900 zájemců, kteří se již registrovali a budou tak mít možnost rozhodovat se o rezervaci bytů v nových projektech ještě v době, kdy oficiální nabídka není zveřejněna. Bydlete ve svém.

 

Alena Jakšová

marketingová manažerka

31. ledna 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, nepropásněte...


Právě se děje

II. ročník Semináře Inspirace se vydařil

V pondělí 18.listopadu 2019 se konal II. ročník Semináře Inspirace 2019. Velice nás potěšila hojná účast předsedů SVJ. Celkem se nás sešlo na 60 účastníků....


Setkání obchodních partnerů SBD Praha na Grand prix bytových družstev 2019

Ve čtvrtek 14. listopadu se uskutečnil 5. ročník Grand prix bytových družstev 2019, závod motokár, v Praga areně v Praze 9 v Horních Počernicích. Celkem...


Praha chce podpořit bydlení

Minulý týden se konala tisková konference za účasti JUDr. Jiřího Pospíšila a JUDr. Hany Marvanové, kteří společně představili dvě iniciativy k podpoře...


Starší příspěvky