První beseda k družstevnímu bydlení

Středeční večer byl věnován první besedě Martina Kroha, předsedy představenstva SBD Praha, se zájemci o družstevní bydlení a o projekt Bytového družstva Park Milovice. V milovické cukrárně Bertík se sešla necelá dvacítka zájemců o družstevní byty. V první části večera si se zájmem vyslechli stručné představení projektu, principy bytového družstva a financování vybraného bytu.

Zřejmě největší zájem vzbudilo srovnání nákladů bydlení v bytě 3+kk v milovickém družstvu a v průměrném nájemním bytě stejné velikosti v Praze 9. Rozdíl v nákladech bydlení za prvních pět let totiž činí pro uživatele bytu až třičtvrtě milionu korun! To představuje skoro 150 tisíc korun ročně, které ušetří družstevník oproti běžnému nájemci. Je to z velké části dáno tím, že si člen družstva neustále zvyšuje hodnotu svého družstevního podílu, který je kdykoliv prodejný.

Po zodpovězení dotazů zvídavějších účastníků byl ponechán prostor k individuálnímu jednání s nejvážnějšími zájemci o družstevní byty, a dokonce byly na místě podepsány i dvě rezervační smlouvy. Spolu s ostatními rezervacemi to v současné době znamená, že polovina bytů je již zarezervována konkrétním zájemcům. To je jistě podnět pro další zájemce, aby s výběrem vhodného bytu moc neváhali. SBD Praha sice jedná i o dalším pokračování družstevní bytové výstavby v místě, ale je téměř jisté, že cena takového bydlení bude vyšší oproti dnes nabízeným bytům.

Více se dozvíte na www.bydlenisprirodou.cz, nebo také na další besedě k družstevnímu bydlení s představením milovického projektu. Ta je plánována na středu 30. ledna t.r. od 16.oo hod. do přednáškového sálu ABF, Václavské nám. 31, Praha 1 a jsou na ní vítáni všichni zájemci o družstevní byty.

 

Alena Jakšová

marketingová manažerka

24. ledna 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, rozhodně nepropásněte...


Právě se děje

Pojďte s námi na veletrh FOR ARCH

FOR ARCH je největší mezinárodní stavební veletrh v České republice a letos bude představení vystavovatelů, mezi kterými jsou výrobci, dodavatelé, správci,...


Oáza v centru – nová družstevní bytová výstavba v Liberci

Necelých sto kilometrů severně od hlavního města ČR Prahy leží Liberec, dnes páté největší město naší vlasti. Žije v něm více než 102 tisíc obyvatel. ...


Družstevní bydlení si můžete dovolit

Bydlení v Praze je téměř nedostupné díky cenám a komplikovanému získávání hypoték. Jedním z řešení může být družstevní bytová výstavba.


Starší příspěvky