Setkání manažerů bytových družstev

Ve dnech 30. a 31. května se uskutečnilo v Darovanském Dvoře setkání manažerů bytových družstev, členů Družstevního marketingového sdružení Česká republika (DMS ČR). Je už tradicí, že se první část čtvrtečního programu odehrála v jednotlivých tematických blocích, které tvořily přednášky pro předsedy a ředitele spolu s právníky, semináře pro ekonomické ředitele a vedoucí a prezentace pro technické ředitele a vedoucí spolu s energetiky.

Role přednášejících se ujali odborníci z řad obchodních partnerů sdružení a renomovaných dodavatelů jako jsou ČSOB, ista Česká republika, PRE, Kaveo či 7Points. Vedle nich část programu vedli dlouhodobě spolupracující odborníci JUDr. Marek Novotný (legislativní expert) nebo Jan Vyskočil (daňový poradce). Čtvrteční odpoledne pokračovalo společným teambuildingovým programem, v jehož rámci se většina přítomných zapojila do stavby „horské“ dráhy. I tato aktivita prokázala schopnost skvělé spolupráce mezi jednotlivými družstvy a jejich zaměstnanci.

Páteční program se věnoval modernímu IT pro správu bytových domů (své vize představila společnosti BeiT), současné situaci v oblasti bydlení v České republice i v Evropě (prezentoval zástupce Deloitte) a nakonec i aktuálním legislativním otázkám za účasti Ing. Jana Vysloužila, předsedy Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD). Právě spolupráce obou subjektů (DMS ČR a SČMBD) je důležitým předpokladem úspěšnosti prosazování takové právní úpravy, která umožní velkým bytovým družstvům efektivně provozovat a spravovat bytový fond, malým bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek efektivně spravovat společné věci v domě.

 

 

Martin Kroh

předseda představenstva SBD Praha

31. května 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, rozhodně nepropásněte...


Právě se děje

Pojďte s námi na veletrh FOR ARCH

FOR ARCH je největší mezinárodní stavební veletrh v České republice a letos bude představení vystavovatelů, mezi kterými jsou výrobci, dodavatelé, správci,...


Oáza v centru – nová družstevní bytová výstavba v Liberci

Necelých sto kilometrů severně od hlavního města ČR Prahy leží Liberec, dnes páté největší město naší vlasti. Žije v něm více než 102 tisíc obyvatel. ...


Družstevní bydlení si můžete dovolit

Bydlení v Praze je téměř nedostupné díky cenám a komplikovanému získávání hypoték. Jedním z řešení může být družstevní bytová výstavba.


Starší příspěvky