Vítejte v novém roce

Vánoční svátky a oslavy příchodu nového roku jsou za námi a my se znovu pouštíme do naší každodenní práce. Cíle pro letošní rok jsou nemalé, však posuďte sami.

Hlavní činností je správa bytových domů, společenství vlastníků jednotek i bytových družstev. Loňský rok se nesl ve znamení nejvyšší poptávky po službách SBD Praha, která vygradovala v příchod vyššího počtu klientů od počátku roku. S dalšími zájemci zahájení správy připravujeme na první čtvrtletí. To vše automaticky znamená i hledání nových posil, ale i kroky pro racionalizaci naší práce.

Důležitým úkolem letošního roku tak bude dokončení přípravy nového programu pro správu bytových domů, který bychom rádi ještě v průběhu roku otestovali a připravili nejméně ke zkušebnímu nasazení od 1. ledna 2020. Od nového softwarového řešení si slibujeme výrazné snížení administrativní náročnosti zpracování dat, vyšší automatizaci s lepšími výstupy pro klienty, a hlavně členy statutárních orgánů SVJ a BD.

Budeme pokračovat v družstevní bytové výstavbě, kde se snažíme prosadit myšlenku, že bytové družstevnictví je tou nejlepší odpovědí na současnou krizi dostupného bydlení. Vždyť jen porovnání budoucích nákladů bydlení pro účastníky aktuálního milovického projektu s náklady nájemního bydlení v Praze ukazuje, že člen bytového družstva ušetří až 750 tis. Kč za prvních 5 let. To už je částka, která stojí za to a která může mladou rodinu právě po pěti letech posunout třebas blíže ku Praze či rovnou do Prahy.

Loňský rok byl úspěšný i pro Bytové studio SBD Praha. Realizovali jsme drobné i větší zakázky rekonstrukcí bytů našich klientů a ve všech případech to bylo k jejich velké spokojenosti. Družstvo se tak postupně stává skutečně komplexním partnerem pro bydlení. Posledním klíčkem je totiž realitní servis, jehož zahájení či spíše rozšíření ze současných podpor družstevní bytové výstavby chystáme v prvním pololetí.

Plánů je tedy hodně. Věřím, že jsme načerpali přes vánoční svátky elán a že se tedy můžeme pustit směle do jejich postupného naplňování. Děkuji všem, kteří nám držíte palce. Přeji Vám, aby byl ten letošní rok úspěšný i pro Vás. Přeji Vám pevné zdraví a vše nejlepší!

 

 

Martin Kroh

předseda představenstva

7. ledna 2019

předchozí zpět další

upozornění

JARNÍ SVÁTKY

Jarní svátky
jsou zas zpátky,
tak si je užívejte
a rádi se mějte.

Přejeme Vám krásné prožití velikonočních svátků. Vaše SBD Praha


Právě se děje

Prodej volných garážových stání v ul. Lovosická 442

Stavební bytové družstvo Praha (dále jen družstvo) nabízí přidělení volných garážových stání v garážovém objektu v ul. Lovosická č. p. 442 v Praze 9.


Úspěšný veletrh FOR HABITAT

Ve dnech 21. až 24. března 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech probíhal veletrh FOR HABITAT, BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Byly zde představeny nové developerské...


Nový projekt družstevního bydlení „ Klíčanka“ zahajuje prodej bytů

V těchto dnech byl zahájen prodej 45 družstevních bytů v Klíčanech u Prahy. SBD Praha úspěšně realizuje další projekt nabídky družstevních bytů pro zájemce...


Starší příspěvky