Vítejte v novém roce

Vánoční svátky a oslavy příchodu nového roku jsou za námi a my se znovu pouštíme do naší každodenní práce. Cíle pro letošní rok jsou nemalé, však posuďte sami.

Hlavní činností je správa bytových domů, společenství vlastníků jednotek i bytových družstev. Loňský rok se nesl ve znamení nejvyšší poptávky po službách SBD Praha, která vygradovala v příchod vyššího počtu klientů od počátku roku. S dalšími zájemci zahájení správy připravujeme na první čtvrtletí. To vše automaticky znamená i hledání nových posil, ale i kroky pro racionalizaci naší práce.

Důležitým úkolem letošního roku tak bude dokončení přípravy nového programu pro správu bytových domů, který bychom rádi ještě v průběhu roku otestovali a připravili nejméně ke zkušebnímu nasazení od 1. ledna 2020. Od nového softwarového řešení si slibujeme výrazné snížení administrativní náročnosti zpracování dat, vyšší automatizaci s lepšími výstupy pro klienty, a hlavně členy statutárních orgánů SVJ a BD.

Budeme pokračovat v družstevní bytové výstavbě, kde se snažíme prosadit myšlenku, že bytové družstevnictví je tou nejlepší odpovědí na současnou krizi dostupného bydlení. Vždyť jen porovnání budoucích nákladů bydlení pro účastníky aktuálního milovického projektu s náklady nájemního bydlení v Praze ukazuje, že člen bytového družstva ušetří až 750 tis. Kč za prvních 5 let. To už je částka, která stojí za to a která může mladou rodinu právě po pěti letech posunout třebas blíže ku Praze či rovnou do Prahy.

Loňský rok byl úspěšný i pro Bytové studio SBD Praha. Realizovali jsme drobné i větší zakázky rekonstrukcí bytů našich klientů a ve všech případech to bylo k jejich velké spokojenosti. Družstvo se tak postupně stává skutečně komplexním partnerem pro bydlení. Posledním klíčkem je totiž realitní servis, jehož zahájení či spíše rozšíření ze současných podpor družstevní bytové výstavby chystáme v prvním pololetí.

Plánů je tedy hodně. Věřím, že jsme načerpali přes vánoční svátky elán a že se tedy můžeme pustit směle do jejich postupného naplňování. Děkuji všem, kteří nám držíte palce. Přeji Vám, aby byl ten letošní rok úspěšný i pro Vás. Přeji Vám pevné zdraví a vše nejlepší!

 

 

Martin Kroh

předseda představenstva

7. ledna 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, nepropásněte...


Právě se děje

II. ročník Semináře Inspirace se vydařil

V pondělí 18.listopadu 2019 se konal II. ročník Semináře Inspirace 2019. Velice nás potěšila hojná účast předsedů SVJ. Celkem se nás sešlo na 60 účastníků....


Setkání obchodních partnerů SBD Praha na Grand prix bytových družstev 2019

Ve čtvrtek 14. listopadu se uskutečnil 5. ročník Grand prix bytových družstev 2019, závod motokár, v Praga areně v Praze 9 v Horních Počernicích. Celkem...


Praha chce podpořit bydlení

Minulý týden se konala tisková konference za účasti JUDr. Jiřího Pospíšila a JUDr. Hany Marvanové, kteří společně představili dvě iniciativy k podpoře...


Starší příspěvky