Zájem o milovické byty potvrzuje očekávání

Uvedené tvrzení je pravdivé hned ve dvojím směru. Všechny dosavadní rezervace uskutečnili zájemci o družstevní byty z Prahy. Ve všech případech jde o řešení bydlení mladších rodin či osob. To svědčí podle mého soudu především o tom, že zakladatelé bytového družstva správně předpokládali, že nabídka osloví právě tento segment zájemců. Totiž cílovou skupinu, která na vlastní bydlení za současných pražských cen buď nedosáhne vůbec, nebo jen za cenu velkých kompromisů – menší velikost bytu, horší lokalita či riziko méně kvalitního provedení stavby.

Druhým závěrem je, že současné přitvrzení podmínek dostupnosti financování nutí Pražany, aby se po zajištění svého bydlení poohlíželi stále častěji mimo hlavní město. V tomto směru mají Milovice co nabídnout jako dynamicky se rozvíjející obec s novou školou, školkou, obchodními centry (jedno se připravuje rovnou naproti našemu projektu), zábavním centrem Mirakulum nebo připravovanou výstavbou nové polikliniky či společenského centra. A hlavně – Milovice mají výborné dopravní spojení do centra Prahy, kdy se dokonce nová autobusová zastávka zřizuje rovnou v místě bydlení.

Ke srovnání s nájemním bydlením v Praze jsem už napsal hodně. Selský rozum velí se zamyslet, zda má cenu platit za nájem srovnatelného bytu v Praze stejné či dokonce vyšší částky, když jejich podstatnou část nájemce nespotřebuje, a hlavně už nikdy neuvidí zpět. To v případě družstevního bytu neplatí. Člen družstva má svůj družstevní podíl s právem nájmu jím zvoleného bytu. Každou měsíční splátkou navíc přispívá sám sobě a zvyšuje hodnotu svého podílu. Tímto podílem může disponovat podle své vůle bez omezení družstvem. A navíc cesta ke vstupu do bytového družstva je pro mnohé zájemce o vlastní bydlení výrazně snazší než získání hypotečního úvěru.

Neváhejte se nás zeptat, jak na to: www.bydlenisprirodou.cz. Poradíme i vám.

 

 

Martin Kroh

předseda představenstva

29. listopadu 2018

předchozí zpět další

upozornění

JARNÍ SVÁTKY

Jarní svátky
jsou zas zpátky,
tak si je užívejte
a rádi se mějte.

Přejeme Vám krásné prožití velikonočních svátků. Vaše SBD Praha


Právě se děje

Prodej volných garážových stání v ul. Lovosická 442

Stavební bytové družstvo Praha (dále jen družstvo) nabízí přidělení volných garážových stání v garážovém objektu v ul. Lovosická č. p. 442 v Praze 9.


Úspěšný veletrh FOR HABITAT

Ve dnech 21. až 24. března 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech probíhal veletrh FOR HABITAT, BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Byly zde představeny nové developerské...


Nový projekt družstevního bydlení „ Klíčanka“ zahajuje prodej bytů

V těchto dnech byl zahájen prodej 45 družstevních bytů v Klíčanech u Prahy. SBD Praha úspěšně realizuje další projekt nabídky družstevních bytů pro zájemce...


Starší příspěvky