Založení posledního SVJ

Dnešní večer se zapíše do historie Stavebního bytového družstva Praha jako den, kdy bylo založeno společenství vlastníků jednotek (SVJ) na posledním bytovém domě z původního vlastnictví družstva. SVJ Kuttelwascherova 921-929 je úplně posledním domem, kde v závěru minulého roku poklesl spoluvlastnický podíl SBD Praha pod 25 %.

Přijetím stanov a zvolením prvního statutárního orgánu byl završen celý proces postupného vyčleňování domů z přímé správy družstva. Příležitost si nenechal ujít ani Martin Kroh, předseda představenstva SBD Praha a aktuálně i senátní kandidát pro oblast bydlení v blížících se doplňovacích senátních volbách ve dnech 5. a 6. dubna 2019.

Na tomto místě si stručně připomeňme, že šlo o proces trvající skoro 20 let. SBD Praha jako jedno z nemnoha velkých bytových družstev aktivně podporovalo vznik SVJ všude tam, kde to bylo legislativně umožněno hned po převedení prvních jednotek do vlastnictví členů družstva. U několika domů to však už možné nebylo a bylo nutné vyčkat zmíněného poklesu spoluvlastnického podílu SBD Praha.

Uvedený postup se určitě vyplatil. SBD Praha se totiž podařilo vybudovat v jeho členech a klientech velkou důvěru. Kvalitním a širokým spektrem svých služeb SBD Praha oslovilo rozhodující část jím původně vlastněných domů, a navíc i nemálo nových zákazníků (společenství vlastníků jednotek i bytových družstev), kteří dnes tvoří 2/3 aktuálního počtu klientů. Před léty zvolená strategie tak slaví svůj úspěch a umožnila vybudování správní firmy, která má své pevné místo na trhu a je skutečným partnerem pro své členy, klienty a uživatele bytových jednotek.

Foto ze shromáždění vlastníků:

  

 

Alena Jakšová

marketingová manažerka

5. března 2019

předchozí zpět další

upozornění

JSME VÁŠ PARTNER PRO KVALITNÍ SPRÁVU BYTOVÉHO DOMU

Vážení klienti, rozhodně nepropásněte...


Právě se děje

Prodej volných garážových stání v ul. Lovosická 442

Stavební bytové družstvo Praha (dále jen družstvo) nabízí přidělení volných garážových stání v garážovém objektu v ul. Lovosická č. p. 442 v Praze 9.


Úspěšný veletrh FOR HABITAT

Ve dnech 21. až 24. března 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech probíhal veletrh FOR HABITAT, BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Byly zde představeny nové developerské...


Nový projekt družstevního bydlení „ Klíčanka“ zahajuje prodej bytů

V těchto dnech byl zahájen prodej 45 družstevních bytů v Klíčanech u Prahy. SBD Praha úspěšně realizuje další projekt nabídky družstevních bytů pro zájemce...


Starší příspěvky