1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Definice luxusního bydlení se změnila. Hlavní benefity máte možná i vy
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Definice luxusního bydlení se změnila. Hlavní benefity máte možná i vy

Význam slova luxus se v průběhu let mění. To platí i pro exkluzivní nemovitosti. To, co dříve bylo považováno za luxus, je dnes součástí moderního standardu bydlení. Co je dnes pro nás důležité?

Co se v pojmu luxusního bydlení mění a co zůstává?

„V čase vidím posuny ve vnímání, co je luxusní. Před časem bylo znakem statusu mít klimatizaci přiznanou, dnes je požadavkem ukrytí výduchů v podhledech. Čím dál častější je pohodlné ovládání technologií v bytě nablízko i na dálku přes aplikaci smart home. Co se naopak nemění, je exkluzivní lokalita a s ní související výhledy na zeleň, a především na město. Nemovitosti s panoramatickým pohledem na Prahu budou mít vždy velkou šanci stát se luxusní nemovitostí,“ popisuje Petr Míka, CEO Boutiq Real Estate.

Parkovací místo, klimatizace, ale i stav celé budovy

„Na první pohled si všimnete řešení povrchových materiálů, jako jsou parkety, obložení stěn a řešení koupelen. Obvykle jde o velkorysost dispozice, luxusní nemovitosti jsou prostorné, mají vyšší stropy a dveře. Dále si s luxusní nemovitostí kupujete pohodlí. Například parkovací místa, klimatizace, bezproblémový přístup až ke dveřím bytu, bezbariérový vchod na terasu. S tím souvisí i stav celé budovy, vzhled fasády domu, upravenost společných prostor. Majitel luxusní nemovitosti očekává něco, co se anglicky označuje jako seamless experience, česky bych řekl, že jde o nemovitost bez háčků,“ vysvětluje Petr Míka.

Investice do lukrativního bydlení

Ceny nemovitostí stále rostou. Kupují se tedy tyto unikátní byty na investici nebo spíše pro vlastní bydlení? „Jsou klienti, kteří luxusní nemovitost kupují na investici a vlastní takových bytů i desítky. Ale velká část klientů si vybírá luxusní nemovitost pro sebe. Na trh mohou vstupovat opakovaně, protože pokud si to můžeme dovolit, tak chceme, aby nemovitost odpovídala aktuálním životním potřebám. Majitel luxusního bytu může pár let po nákupu klidně poptávat exkluzivní pozemek pro rodinný dům,“ říká Petr Míka a dodává, že krátkodobě se návratnost investice prodloužila, nicméně investice do nemovitosti obvykle není krátkodobou investicí. Celkový trend je nepochybný a krátkodobé fluktuace nájemného nemají na smysluplnost, a především bezpečnost investice do luxusní nemovitosti vliv.

[Autor: Martin Macháček]

inzerce

Další podobné články

Úklid sněhu z chodníků

Úklid sněhu z chodníků

Jakmile napadne sníh nebo se objeví náledí, vzápětí jsou zde diskuse ohledně povinnosti úklidu chodníku nebo cesty. Neschůdné chodníky každoročně trápí většinu obyvatel, a to jak v místě bydliště, tak i při nejrůznějších pochůzkách. Na čí straně je povinnost úklidu...

číst více
Správné větrání vás o teplo nepřipraví

Správné větrání vás o teplo nepřipraví

Rostoucí náklady na energie nás nutí teplem šetřit. Ne vždy ale postupujeme správně. Jednou z chyb je omezování větrání. Přitom je nezbytné. Při dodržení několika jednoduchých pravidel ale můžeme jak větrat, tak i zbytečně neplýtvat teplem. Správné větrání pomáhá...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...