1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Jak na rekonstrukce ploché střechy?
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Jak na rekonstrukce ploché střechy?

Ploché střechy jsou typické nejen pro panelové domy, ale i pro řadu následně stavěných bytových domů. Mnoho z nich však již trápí řada závad. Máte-li i na vašem domě střechu ve špatném stavu nebo skrz ní třeba zatéká do domu, je nutné řešení. V řadě případů můžete ve výsledku získat více než jen střechu v bezvadném stavu.

Renovace střech izolací s vysokou pevností

Většina rovných střech jsou jen nevyužité rovné plochy. To se ovšem může změnit. Po rekonstrukci může střecha sloužit třeba jako minipark třeba i s místem pro grilování a setkávání s přáteli nebo třeba prostor pro pěstování bylinek či zeleniny.

Nutné je zvolit správnou izolaci, aby střecha unesla vysokou zátěž a také byla požárně bezpečná. „K těmto účelům byly vyvinuty minerální izolační desky do plochých střech, které dosahují nejvyšší pevnosti tlaku 100 kPa a současně snesou vysoké bodové zatížení až 1000 N. Tyto desky se používají jako horní vrstva tepelně-izolačního souvrství střech právě v případě, kdy požadujeme nejvyšší hodnoty pro zatížení tlakem. Střechy jsou pak bezpečně pochozí. Tyto desky totiž unesou doslova i slona,“ vysvětluje Ing. Pavel Rydlo ze společnosti ISOVER. Tyto minerální desky se aplikují vždy suché, nejčastěji v jedné horní vrstvě, která chrání tepelněizolační souvrství po ní. Přímo na desky (Isover HX) se pak aplikuje hydroizolace. Výhodou těchto minerálních desek je vysoká odolnost proti požáru, výborné akustické vlastnosti z hlediska pohltivosti zvuku a dlouhá životnost.

S takto izolovanou střechou pak můžete rovnou uvažovat o jejím dalším využitím. Ideálním pro městkou zástavbu je například realizace vegetační střechy. Renovovaná střecha je též vhodným základem pro fotovoltaiku.

Opravy plochých střech pouze s odborníky

Pokud se chystáte na opravu střechy, je nutné si pozvat k posouzení jejího stavu vždy odborníka. Střechy musí splňovat zejména tepelně – izolační, protipožární, bezpečnostní a další podmínky. Až na základě posouzení stavu střechy lze doporučit vhodné řešení. Výrobci stavebních materiálů mívají technická oddělení, kde lze získat odbornou radu.

[Autor: /čko/]

inzerce

Další podobné články

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...