1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Jak na rekonstrukce ploché střechy?
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Jak na rekonstrukce ploché střechy?

Ploché střechy jsou typické nejen pro panelové domy, ale i pro řadu následně stavěných bytových domů. Mnoho z nich však již trápí řada závad. Máte-li i na vašem domě střechu ve špatném stavu nebo skrz ní třeba zatéká do domu, je nutné řešení. V řadě případů můžete ve výsledku získat více než jen střechu v bezvadném stavu.

Renovace střech izolací s vysokou pevností

Většina rovných střech jsou jen nevyužité rovné plochy. To se ovšem může změnit. Po rekonstrukci může střecha sloužit třeba jako minipark třeba i s místem pro grilování a setkávání s přáteli nebo třeba prostor pro pěstování bylinek či zeleniny.

Nutné je zvolit správnou izolaci, aby střecha unesla vysokou zátěž a také byla požárně bezpečná. „K těmto účelům byly vyvinuty minerální izolační desky do plochých střech, které dosahují nejvyšší pevnosti tlaku 100 kPa a současně snesou vysoké bodové zatížení až 1000 N. Tyto desky se používají jako horní vrstva tepelně-izolačního souvrství střech právě v případě, kdy požadujeme nejvyšší hodnoty pro zatížení tlakem. Střechy jsou pak bezpečně pochozí. Tyto desky totiž unesou doslova i slona,“ vysvětluje Ing. Pavel Rydlo ze společnosti ISOVER. Tyto minerální desky se aplikují vždy suché, nejčastěji v jedné horní vrstvě, která chrání tepelněizolační souvrství po ní. Přímo na desky (Isover HX) se pak aplikuje hydroizolace. Výhodou těchto minerálních desek je vysoká odolnost proti požáru, výborné akustické vlastnosti z hlediska pohltivosti zvuku a dlouhá životnost.

S takto izolovanou střechou pak můžete rovnou uvažovat o jejím dalším využitím. Ideálním pro městkou zástavbu je například realizace vegetační střechy. Renovovaná střecha je též vhodným základem pro fotovoltaiku.

Opravy plochých střech pouze s odborníky

Pokud se chystáte na opravu střechy, je nutné si pozvat k posouzení jejího stavu vždy odborníka. Střechy musí splňovat zejména tepelně – izolační, protipožární, bezpečnostní a další podmínky. Až na základě posouzení stavu střechy lze doporučit vhodné řešení. Výrobci stavebních materiálů mívají technická oddělení, kde lze získat odbornou radu.

[Autor: /čko/]

inzerce

Další podobné články

Poradíme s rekonstrukcí ploché střechy

Velká část bytových domů v České republice má plochou střechu. Jejich průměrné stáří však přesahuje padesát let. Je důležité vědět v jakém stavu se střecha nachází. Pokud je poškozená nebo skrz ni například zatéká do domu, je na čase rekonstrukce. Základem je...

číst více

Vinylová podlaha do bytu nabídne řadu předností

Stojíte před důležitým rozhodnutím, jakou podlahovou krytinu vybrat tak, aby sloužila dlouhé roky, ladila s interiérem a zároveň měla spoustu praktických vlastností? Pak věřte, že univerzální rada neexistuje. Velmi záleží na tom, do jaké místnosti podlahovou krytinu...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...