1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Družstevní bydlení je trendy
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Družstevní bydlení je trendy

Na pondělním jednání vlády představila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová Koncepci bydlení České republiky 2021+. Schválený dokument kombinuje analýzu současné situace v oblasti bydlení s návrhy řešení nejpalčivějších problémů.

Dle slov předkladatelky jde o zásadní dokument, který určuje směřování politiky bydlení v dalších letech nejen z pohledu ministerstva, ale je určen také ostatním resortům, krajům, obcím, podnikatelům a odborné i laické veřejnosti. „Na přípravě spolupracovalo ministerstvo s mnoha partnery, ale také zájmovými sdruženími a akademickou sférou. Cílem je vytvářet podmínky pro to, aby bydlení bylo pro občany kvalitní, finančně dostupné, respektovalo celoživotní cyklus bydlení, a to i za pomocí nových technologií výstavby,“ uvedla ministryně Klára Dostálová na webových stránkách MMR ČR.

Z pohledu bytových družstev je jistě velmi pozitivním posunem pozitivní hodnocení přínosu bytového družstevnictví, a to jak ve směru renesance družstevní bytové výstavby jako jedné z důležitých cest k dostupnějšímu bydlení, tak i pokud jde o správu bytových domů, služby a podporu velkých bytových družstev členům společenství vlastníků jednotek a bytových družstev při jejich každodenní starostech v péči o jejich nemovitosti.

Jedním z opatření k dosažení kvalitního dostupného bydlení má být v příštích letech větší podpora družstevní bytové výstavby. Dosavadní zkušenosti totiž jasně ukazují, že to může být cesta pro velmi širokou skupinu zájemců o vlastní bydlení, pro ty, kteří nedosáhnou na hypotéku, a přitom může pomoci i těm, kteří si své bydlení nejsou schopni zajistit sami, zejména při úzké spolupráci s obcemi.

Teď jen nepropást příležitost a dotáhnout záměr do podoby konkrétních programů a příležitostí pro občany. Česká společnost pro rozvoj bydlení, Družstevní marketingové sdružení ČR a SBD Praha jsou k tomu určitě připraveni napomoci. Věřím, že nemusí zůstat jen u příslibů. Ve spolupráci s „naším“ ministerstvem i obcemi můžeme nastartovat novou podobu bytového družstevnictví.

Mgr. Martin Kroh
předseda České společnosti pro rozvoj bydlení,
předseda Družstevního marketingového sdružení Česká republika a
předseda SBD Praha

[Autor: Martin Kroh]

inzerce

Další podobné články

Vyzkoušejte úklid podle Marie Kondo. V čem je lepší?

Vyzkoušejte úklid podle Marie Kondo. V čem je lepší?

Bez ohledu na to, zda se blíží nějaká významná událost hodna generálního úklidu, chceme mít v domácnosti pořádek. Kromě toho, že se nebudeme muset zříkat ani neohlášené návštěvy, je prokázáno, že se v takovém domově cítíme lépe. Jak provést úklid co...

číst více
Zvýšení nájemného má svá pravidla

Zvýšení nájemného má svá pravidla

Současná situace na realitním trhu zvedá ceny nájemného. Jeho výši však lze měnit pouze za splnění zákonných podmínek, a to dle zákonem stanoveného postupu. Časté dotazy směřují k tomu, o kolik lze nájemné zdražovat. Zde je rozhodující zákonný limit zvýšení...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...