1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Fórum Modrozelená infrastruktura na veletrhu Střechy Praha 2022
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Fórum Modrozelená infrastruktura na veletrhu Střechy Praha 2022

23. ročník veletrhu pro střechy, stavbu a úspory energií Střechy Praha, který proběhne 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, nabídne mnoho novinek a aktuálních témat. Jedním z nich je zadržování a využití dešťové vody.

Zásoby surové vody se neustále zmenšují a je potřeba řešit problém zdrojů této vody, možnosti jejího zachycení v místě spadu a následnou akumulaci. Střecha je ideálním prostorem k zachytávání srážkové vody a veletrh se tématu bude intenzivně věnovat.

Připravují se legislativní změny upravující pravidla pro nakládání se srážkovou vodou. Nová pravidla budou platit i v rámci vyhlášky k zákonu o vodovodech a kanalizacích. Zvýhodní budovy se zelenými střechami, které zamezují odtoku vody do kanalizace. Problematikou se bude zabývat Fórum „Modrozelená infrastruktura“, které druhý veletržní den pořádá dlouhodobý odborný partner veletrhu – Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Řešit se budou tendence ve vodním hospodářství, nakládání s dešťovou a splaškovou vodou v budově a na přilehlém pozemku, současná situace v obcích a městech (řešení pro udržení vody v krajině a sídlech), tepelné ostrovy, zelené střechy a fasády, modré střechy a další zajímavá témata.
Vstup na Fórum bude zdarma po předchozí registraci.

Přijďte se zeptat na vše

Jak postupovat při rekonstrukci domu? Jak zamezit tepelným ztrátám budovy? Jak si vybrat realizační firmu? Jak čistit fasády? Jak využít střechu a energii ze slunce? Jak získat dotaci?

Veletrh nabídne bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti výstavby, kde se kromě praktických rad a doporučení dozvíte o novinkách v legislativě, včetně nových výzev v programu Nová Zelená Úsporám pro období 2021-2030.

V souběhu s veletrhem Střechy Praha probíhá i veletrh Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí.

www.strechy-praha.cz

[Autor: Veletrh Střechy Praha]

inzerce

Další podobné články

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...