1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Jak dopadly aktuální statistiky nejčastějších nehod v domácnostech?
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Jak dopadly aktuální statistiky nejčastějších nehod v domácnostech?

Požár, nehoda způsobená vodou, živly anebo vyloupený byt mají jedno společné. Přicházejí vždy nečekaně a způsobí nám řadu problémů.  Nehod a nejrůznějších škodních událostí je ale daleko více.  Jaká jsou nejčastější rizika, která v domácnosti hrozí?

Jaké naše nejčastější problémy pojišťovny řeší?

Vodovodní škody, vichřice, poškození elektroniky, krupobití, krádeže a přepětí v elektrické síti. To jsou nejčastější škody, které pojišťovny v souvislosti s majetkem řeší a řešily i v loňském roce. Vyplývá to ze statistik České asociace pojišťoven, které pravidelně vydává. Takové škody se přitom mohou vyšplhat až na miliony korun.

Nejčastěji voda, nejdražší požár

„U vodovodních škod bylo loni nahlášeno 44,3 tisíce událostí, u vichřice jich bylo 48,6 tisíce. Zatímco ale vichřice a voda způsobují průměrnou škodu okolo 30 tisíc korun, postrachem je na tomto poli zcela jistě požár, kde se průměrná škoda pohybuje na částce bezmála 700 tisíc korun,” přibližuje loňské statistiky Tereza Procházková ze srovnávače Klik.cz.

Její slova doplňuje také Tomáš Pořízek, vedoucí komunikace Hasičského záchranného sboru České republiky, požáry jsou totiž také častým důvodem výjezdů. „Ročně vyjedeme k tisícům požárů a z pravidla to bývají ty v domácnostech. Ty ostatní jsou totiž v zemědělství, dopravě, lesnictví apod.,“ uvádí.

Statistiky mluví jasně, ve srovnání s předchozím rokem došlo ke zvýšení počtu výjezdů z důvodu požárů o 11 % a škody jsou vyšší o dokonce 31 %. V loňském roce došlo v domácnostech k 5880 požárům se škodou 909,8 milionu korun. Mezi další časté zásahy patří ty v důsledku živelních pohrom jako větrné smršti nebo povodně.

Vyvarovat se katastrof, které mohou výrazně zahýbat s vaším rozpočtem, přitom ve většině případů není nic složitého. Kromě předcházení rizikovým situacím nezapomínejte ani na správně sjednané pojištění domácnosti nebo nemovitosti.

[Autor: /čko/]

inzerce

Další podobné články

Ceny starších bytů jdou dále nahoru

O cenovém trendu u straších bytů nemůže být pochyb. Meziročně zaznamenala zkoumaná města růst od 4 procent v Českých Budějovicích do 13 procent v Ostravě. Jedinou výjimku tvořilo Ústí nad Labem, kde byl na trhu meziročně ještě poslední prostor pro cenovou korekci...

číst více

Kdy nemusíte zdanit příjem z prodeje nemovitosti?

Při splnění zákonných podmínek nepodléhá příjem z prodeje nemovitosti zdanění, v opačném případě však ano. Rozhoduje délka trvalého pobytu v dané nemovitosti, forma a termín nabytí nemvitosti a některé další faktory. Kdy nemusíte zaplatit daň z příjmu z prodeje...

číst více

Reklamace vyúčtování elektřiny nebo plynu

Jaro je zpravidla obdobím vyúčtování spotřebovaných energií. V případě špatného nastavení záloh, či neočekávané změně ve spotřebě, vás však může čekat neplánovaný výsoký výdaj. Někdy jde však o sporné situace, kdy se spotřebitel domnívá, že mu byla naúčtována příliš...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...