1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Jak dopadly aktuální statistiky nejčastějších nehod v domácnostech?
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Jak dopadly aktuální statistiky nejčastějších nehod v domácnostech?

Požár, nehoda způsobená vodou, živly anebo vyloupený byt mají jedno společné. Přicházejí vždy nečekaně a způsobí nám řadu problémů.  Nehod a nejrůznějších škodních událostí je ale daleko více.  Jaká jsou nejčastější rizika, která v domácnosti hrozí?

Jaké naše nejčastější problémy pojišťovny řeší?

Vodovodní škody, vichřice, poškození elektroniky, krupobití, krádeže a přepětí v elektrické síti. To jsou nejčastější škody, které pojišťovny v souvislosti s majetkem řeší a řešily i v loňském roce. Vyplývá to ze statistik České asociace pojišťoven, které pravidelně vydává. Takové škody se přitom mohou vyšplhat až na miliony korun.

Nejčastěji voda, nejdražší požár

„U vodovodních škod bylo loni nahlášeno 44,3 tisíce událostí, u vichřice jich bylo 48,6 tisíce. Zatímco ale vichřice a voda způsobují průměrnou škodu okolo 30 tisíc korun, postrachem je na tomto poli zcela jistě požár, kde se průměrná škoda pohybuje na částce bezmála 700 tisíc korun,” přibližuje loňské statistiky Tereza Procházková ze srovnávače Klik.cz.

Její slova doplňuje také Tomáš Pořízek, vedoucí komunikace Hasičského záchranného sboru České republiky, požáry jsou totiž také častým důvodem výjezdů. „Ročně vyjedeme k tisícům požárů a z pravidla to bývají ty v domácnostech. Ty ostatní jsou totiž v zemědělství, dopravě, lesnictví apod.,“ uvádí.

Statistiky mluví jasně, ve srovnání s předchozím rokem došlo ke zvýšení počtu výjezdů z důvodu požárů o 11 % a škody jsou vyšší o dokonce 31 %. V loňském roce došlo v domácnostech k 5880 požárům se škodou 909,8 milionu korun. Mezi další časté zásahy patří ty v důsledku živelních pohrom jako větrné smršti nebo povodně.

Vyvarovat se katastrof, které mohou výrazně zahýbat s vaším rozpočtem, přitom ve většině případů není nic složitého. Kromě předcházení rizikovým situacím nezapomínejte ani na správně sjednané pojištění domácnosti nebo nemovitosti.

[Autor: /čko/]

inzerce

Další podobné články

Topná sezóna 2023 byla zahájena

Topná sezóna oficiálně začíná již 1. září. K tomu, abychom měli doma teplé radiátory, ale musí být splněna ještě teplotní podmínka. Všechny podmínky příslušné vyhlášky byly naplněny a dne 9. 10. 2023 byla zahájena letošní topná sezóna. Vyhláška ale pamatuje i na...

číst více

Pozor na automatické prodlužování smlouvy na energii

Energetický regulační úřad (ERÚ) v posledních měsících řeší velké množství stížností na tzv. automatické prolongace smluv na dobu určitou, jejichž následkem spotřebitelům podstatně vzrostla cena elektřiny nebo plynu. Z těchto smluv se totiž lze jen velmi...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...