1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Nezmeškejte webinář Podnikání v bytovém domě
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Nezmeškejte webinář Podnikání v bytovém domě

Pro řadu podnikatelů je běžné, že k podnikání využívají svůj byt v bytovém domě. Další velkou kapitolu tvoří ti, kteří si byt pořizují jako investiční a pronajímají jej. V každém případě je podnikání v bytovém domě často pod drobnohledem spolubydlících i výboru SVJ nebo družstva.

S podnikáním v bytovém domě souvisí řada právních a provozních aspektů

Můžete podnikání v domě zakázat? Co dělat, pokud podnikání v domě zatěžuje jeho ostatní obyvatele nad míru obvyklou? Slouží sousední byt jako ubytovna a vám to vadí? To je jen malý výčet častých dotazů, které podnikání v bytovém domě často provází. Hostem webináře Podnikání v bytovém domě bude Mgr. Jan Eisenreich, právník z portálu svjpravnik.cz. Tématem budou právní a provozní aspekty podnikání, ve druhé části bude právník odpovídat na dotazy. Zasílat je můžete předem i během vysílání.

Často však podnikají i samotná SVJ. Jak je to pak se ziskem z pronájmu nebytových prostor, střech pro antény a podobně? Můžete si ho rozdělit nebo zůstává majetkem SVJ? Webinář se bude věnovat i tomuto tématu.

Webinář Podnikání v bytovém domě

Webinář Podnikání v bytovém domě se uskuteční 12. října 2022 od 17:30 hodin. Díky partnerům Akademie pro bytové domy je webinář po registraci zdarma, včetně shlédnutí ze záznamu.

[Autor: Martin Macháček]

inzerce

Další podobné články

Poradíme s rekonstrukcí ploché střechy

Velká část bytových domů v České republice má plochou střechu. Jejich průměrné stáří však přesahuje padesát let. Je důležité vědět v jakém stavu se střecha nachází. Pokud je poškozená nebo skrz ni například zatéká do domu, je na čase rekonstrukce. Základem je...

číst více

Vinylová podlaha do bytu nabídne řadu předností

Stojíte před důležitým rozhodnutím, jakou podlahovou krytinu vybrat tak, aby sloužila dlouhé roky, ladila s interiérem a zároveň měla spoustu praktických vlastností? Pak věřte, že univerzální rada neexistuje. Velmi záleží na tom, do jaké místnosti podlahovou krytinu...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...