1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Pozvánka na podzimní webináře Akademie pro Bytové domy
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Pozvánka na podzimní webináře Akademie pro Bytové domy

prázdniny pomalu končí a všichni už se připravujeme na rychlejší, podzimní tempo druhé části roku. My jsme v létě jen nelenili a připravili jsme pro vás další sadu zajímavých webinářů. Jsou opět zdarma takže se stačí jen přihlásit a sledovat.

7. 9. 2021 Společenství vlastníků jednotek vs. Vlastníci bytů

Vztahy mezi výborem SVJ a vlastníky bytů občas nejsou ideální. Proto existují pravidla, která vymezují práva a povinnosti obou stran.
Na našem prvním podzimním webináři se budeme věnovat citlivým otázkám vztahů v bytovém domě. Probereme například, které informace je člen SVJ povinen výboru poskytnout, jaká by měla být v praxi pravidla pro právo člena nahlížet do dokumentů a zda lze takový úkon zpoplatnit, jestli existuje povinnost výboru mít úřední hodiny pro členy, zda má výbor SVJ právo zpoplatnit třeba pronájem bytu nebo zvýšit poplatek za výtah u pejskařů nebo zda má člen výboru právo vstoupit do bytu vlastníka například při rekonstrukci.

Povídat si budeme s JUDr. Markem Novotným, advokátem a specialistou na právo bydlení. Do obsahu webináře můžete zasáhnout i vy. Stačí, když nám pošlete vaše dotazy na e-mail akademie@dumplnyuspor.cz a do předmětu napíšete SVJ vs. vlastníci bytů

Moderuje: Mgr. Dominika Bučková, novinářka a šéfredaktorka portálu Okolobytu.cz
Host: JUDr. Marek Novotný, advokát, specialista na bytové právo a vedoucí lektorského týmu na Akademieprava.cz

21. 9. 2021 Vše o výtazích

Výtahy patří k nejdražším technologiím v bytových domech. Nákladná je jejich rekonstrukce či výměna a snadno se může prodražit i provoz, údržba a servis. Zbavte se mýtů a ponořte se na chvíli do problematiky této zajímavé technologie. Naučte se o výtazích něco nového, určitě se vám to vyplatí. Na našem webináři se dozvíte, co ovlivňuje cenu výtahu, jak řešit závady z inspekčních prohlídek, abyste za ně neutratili celý fond oprav, co způsobuje hlučnost výtahu, zda potřebujete pro nový výtah stavební povolení nebo jak dlouhý a náročný je proces, pokud vás výměna výtahu teprve čeká. Problematikou výtahů vás provedeme krok za krokem a zodpovíme všechny vaše dotazy.

Moderuje: Mgr. Dominika Bučková, novinářka a šéfredaktorka portálu Okolobytu.cz
Host: Jiří Křepela odborník na výtahy ze společnosti Petersik

5. 10. 2021 Profesionální předseda SVJ

Čím dál častěji mají SVJ problém najít členy ochotné pracovat ve statutárních orgánech společnosti. Práce ve výboru je nevděčná, špatně ohodnocená, zato plná osobní zodpovědnosti. Nelze se tedy divit, že si mnoho domů najímá externisty, kteří tuto práci za úplatu převezmou. Členství ve výboru SVJ a případnému předání pravomocí profesionálnímu předsedovi se budeme věnovat na našem třetím podzimní webináři s Mgr. Martinem Krohem, předsedou SBD Praha.

Dozvíte se, jak postupovat, když současný výbor končí a není žádný nástupce, zda může zůstat SVJ bez předsedy, jestli může funkci předsedy vykonávat nečlen SVJ, jaká by měla být odměna za funkci předsedy, podle čeho profesionálního předsedu vybírat, jaká hrozí rizika a jak si udržet kontrolu nad SVJ, kolik služba profesionálního předsedy stojí, jak je to s právní odpovědností původního předsedy, případně ostatních členů výboru, pokud by se později zjistilo pochybení v období jejich funkce a mnoho dalších zajímavých informací.

S otázkami na toto téma nám můžete pomoct i vy. Stačí, když nám vaše dotazy pošlete na e-mail akademie@dumplnyuspor.cz a do předmětu napíšete Profesionální předseda.

Moderuje: Mgr. Dominika Bučková, novinářka a šéfredaktorka portálu Okolobytu.cz
Host: Mgr. Martin Kroh, předseda SBD Praha a vedoucí lektorského týmu AkademieBD

19. 10. 2021 Lodžie a balkony na bytových domech

Lodžie a balkony se staly u vlastníků bytových domů v posledních letech významným tématem. Jejich opravy a rekonstrukce byly při revitalizaci často odkládány na později. Dnešní technologie umožňují lodžie zvětšit a díky kvalitnímu zasklení se pak stávají plnohodnotnou součástí obytné plochy. Zásahy do lodžií sebou přináší nejen výhody, ale i řadu postupů, detailů a úskalí, kterým byste měli věnovat pozornost dříve, než se do toho pustíte.
Pokud uvažujete o modernizaci, rekonstrukci, zasklení nebo prodloužení lodžií, neměli byste si nechat tento webinář ujít. O lodžiích se dozvíte opravdu všechno. Projdeme si legislativní požadavky na konstrukci zábradlí a zasklení, řekneme si o možnostech prodloužení a projdeme si krok za krokem proces přípravy a realizace.

Moderuje: Mgr. Dominika Bučková, novinářka a šéfredaktorka portálu Okolobytu.cz
Hosté: Pavel Bacík a Jan Roháček ze společnosti ALUMISTR SE

9. 11. 2021 Revitalizace s dotací Nová zelená úsporám

Na podzim minulého roku skončila dotace IROP na revitalizaci bytových domů mimo Prahu. Mnoho vlastníků bytových domů, kteří podali žádost, skončili pod čarou a na dotaci nedosáhli. Zároveň přišel příslib z Ministerstva životního prostředí, že rozšíří pražský program Nová zelená úsporám i do zbytku České republiky. Dotace Nová zelená je připravená a v době konání webináře by již měla být vyhlášená první výzva.

Na co všechno budete moct z programu Nová zelená úsporám čerpat prostředky? Jak se program změnil pro pražské bytové domy? Za jakých předpokladů lze dotaci získat? Lze využít projekt připravovaný pro dotaci IROP k žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám? Tyto a mnoho dalších otázek probereme na našem dalším podzimním webináři AkademieBD.

Moderuje: Mgr. Dominika Bučková, novinářka a šéfredaktorka portálu Okolobytu.cz
Hosté: Luboš Hrubý, specialista na revitalizace a financování a Ing. Pavel Uhlíř, specialista na národní i evropské dotace

23. 11. 2021 Rozúčtování a vyúčtování energií

Teplo a další média v bytovém domě tvoří nejen velkou část nákladů, ale navíc je často předmětem dohadů o správném rozúčtování a vyúčtování. Když k tomu ještě připočteme, že údaje o spotřebě se dozvíme vlastně jen jednou za rok, a během té doby vůbec netušíme, zda nás na konci bude čekat přeplatek nebo nedoplatek, tak bychom se o vyúčtování a rozúčtování rádi dozvěděli něco víc a třeba i uvítali možnost mít častější přístup k datům o spotřebě našich energií.

Na náš poslední webinář v tomto roce jsme si pozvali odbornici na rozúčtování, vyúčtování a legislativu Jarmilu Trčkovou ze společnosti ista Česká republika. Dozvíte se, jaké metody rozúčtování se v České republice používají a jejich výhody i nevýhody, jak se vyznat ve vyúčtování s praktickými příklady, jaké jsou způsoby odečtu, zda je možné získat informace o spotřebách i v průběhu roku a jak ovlivní odečty nová evropská směrnice EED a mnoho dalších zajímavých informací.

Moderuje: Mgr. Dominika Bučková, novinářka a šéfredaktorka portálu Okolobytu.cz
Host: Jarmila Trčková, vedoucí rozúčtovacího oddělení společnosti ista Česká republika

Program webináře Akademie BD – podzim 2021 ke stažení zde.

[Autor: Akademie BD]

inzerce

Další podobné články

Poradíme s rekonstrukcí ploché střechy

Velká část bytových domů v České republice má plochou střechu. Jejich průměrné stáří však přesahuje padesát let. Je důležité vědět v jakém stavu se střecha nachází. Pokud je poškozená nebo skrz ni například zatéká do domu, je na čase rekonstrukce. Základem je...

číst více

Vinylová podlaha do bytu nabídne řadu předností

Stojíte před důležitým rozhodnutím, jakou podlahovou krytinu vybrat tak, aby sloužila dlouhé roky, ladila s interiérem a zároveň měla spoustu praktických vlastností? Pak věřte, že univerzální rada neexistuje. Velmi záleží na tom, do jaké místnosti podlahovou krytinu...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...