1. SBD Praha
 2. >
 3. Infopanel
 4. >
 5. Staráte se správně o vinylové a laminátové podlahy?
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Staráte se správně o vinylové a laminátové podlahy?

Českým domácnostem vládnou dvě nejčastější podlahové krytiny. V mnoha z nich ještě najdeme dříve tak oblíbené laminátové podlahy, stále početnější skupinu tvoří vinylové podlahy, kterým je dnes dávána přednost. Vinylové i laminátové jsou sice již z výroby precizně ošetřené, jejich životnost a dokonalý vzhled však podpoříte tou správnou péčí.

Jak čistit laminátovou podlahu?

e snadné údržbě pomáhají chytré technologie. Například technologie HydroSeal vytváří na povrchu podlahy vodoodpudivou vrstvu, která zabraňuje pronikání vody do drážek podlahy. To znamená, že i tyto laminátové podlahy můžete čistit za pomocí vody.  

Blátivé stopy, rozlitá tekutina nebo ošklivá rýha – někdy je život těžký a vaše laminátová podlaha má na sobě stopy, které to dokazují. Na skvrny, ale také na celé podlahy, použijte například čisticí přípravek Quick-Step, který si se záludnými skvrnami dobře poradí.

Péče o vinylovou podlahu

Udržovat vinylovou podlahu v perfektním stavu je jednoduché a snadné. S vinylovými podlahami zvládnete péči se smetákem, vlhkých mopem či vysavačem. U vinylové podlahy Alpha Vinyl můžete použít dokonce i parní čistič. Ale pozor: pára by neměla přijít do přímého kontaktu s prkny (otvor zakryjte hadrem) a trysku byste neměli přikládat na jedno místo déle než na několik okamžiků.

Tipy pro správnou péči

 1. Pro dosažení nejlepších výsledků se ujistěte, že je váš mop vlhký – nikdy není mokrý.
 2. Nikdy nepoužívejte přírodní mýdla nebo saponáty. Ty zanechávají na povrchu lepkavé zbytky, které lze jen velmi těžko odstranit.
 3. Abrazivní čisticí prostředky jsou také jednoznačné ne, protože zmatní povrch vaší podlahy.
 4. Před pokusem o odstranění vosku ze svíček nebo dokonce žvýkačky, je nechte nejprve zcela zaschnout. Po zaschnutí je velmi opatrně seškrábněte.
 5. Prkna a dlaždice vytírejte vždy podélně, abyste se vyhnuli zasychajícím šmouhám.
 6. Drobný písek, kamínky nebo například nábytek jsou jen některé z mnoha předmětů, které mohou dřevěnou, vinylovou nebo laminátovou podlahu poškrábat. Prevence je lepší než léčba: nábytek raději zvedejte, než abyste ho tahali, a používejte plstěné podložky, abyste zabránili vzniku škrábanců a dalších poškození.
 7. Některé firmy dodávají ke svým značkám podlah také čisticí sady. Zpravidla obsahují mop z mikrovlákna a speciální čisticí prostředky.
[Autor: Martin Macháček]

inzerce

Další podobné články

Poradíme s rekonstrukcí ploché střechy

Velká část bytových domů v České republice má plochou střechu. Jejich průměrné stáří však přesahuje padesát let. Je důležité vědět v jakém stavu se střecha nachází. Pokud je poškozená nebo skrz ni například zatéká do domu, je na čase rekonstrukce. Základem je...

číst více

Vinylová podlaha do bytu nabídne řadu předností

Stojíte před důležitým rozhodnutím, jakou podlahovou krytinu vybrat tak, aby sloužila dlouhé roky, ladila s interiérem a zároveň měla spoustu praktických vlastností? Pak věřte, že univerzální rada neexistuje. Velmi záleží na tom, do jaké místnosti podlahovou krytinu...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...