1. SBD Praha
  2. >
  3. Infopanel
  4. >
  5. Vinylová podlaha do bytu nabídne řadu předností
Témata
Přihlásit k odběru
Kontakt redakce

Vinylová podlaha do bytu nabídne řadu předností

Stojíte před důležitým rozhodnutím, jakou podlahovou krytinu vybrat tak, aby sloužila dlouhé roky, ladila s interiérem a zároveň měla spoustu praktických vlastností? Pak věřte, že univerzální rada neexistuje. Velmi záleží na tom, do jaké místnosti podlahovou krytinu vybíráte a co od ní očekáváte. Jde o poměrně finančně náročnou investici na několik let, proto si své rozhodnutí dobře rozmyslete, radí bytová designérka Anke Glut.

Podle jakých kritérií podlahu vybírat?

Nabídka podlahových krytin na trhu je široká a moderní technologie umožňují různé dekory. O design jde tedy až v poslední řadě, neboť pěkný dekor nemá zpravidla vliv na funkčnost a kvalitu krytiny. „Vyplatí se zohlednit kritéria jako hlučnost, údržba, mechanická odolnost a celková konstrukční výška. Pokud tyto otázky neošetříte dopředu, čeká vás zanedlouho výměna ošoupané krytiny nebo řešení nerovného povrchu, který ve většině případů beztak vede k rozhodnutí pořídit si novou podlahu,“ říká interiérová designérka Anke Glut, která se věnuje návrhům i realizacím rezidenčních i komerčních prostor.

Vinyl dnes právem patří mezi nejčastěji pokládané podlahy

 „Při výběru podlahové krytiny se nejčastěji setkávám s požadavkem na atraktivní vzhled, praktičnost a snadnou údržbu. Všechny tyto požadavky splňují vinylové podlahy. Jsou navíc velmi variabilní – dovedou napodobit dřevo, dlažbu, kámen, korek i textil. Co se týče věrohodnosti, v široké nabídce vinylových podlah si dnes můžete vybrat tak, že například imitaci od skutečného dřeva pouhým okem nerozeznáte,“ říká Anke Glut. Doporučujeme i přes širokou nabídku vzorů volit nadčasovost, která nepodléhá módním trendům a jen tak se vám neomrzí. „Jde například o dubové podlahy v přírodní i bělené úpravě s jemnou, přirozenou texturou,“ pokračuje Glut.

Jaké vlastnosti má vinylová podlaha?

Moderní vinyl je pevný, odolný a vizuálně může být velice pestrý. Dokáže imitovat dřevní i tkanou strukturu či jakýkoli materiál a dekor. „Pokud chcete mít doma podlahu, u které se nemusíte obávat rozlitého pití, škrábanců od domácích mazlíčků a nevyčistitelných barevných skvrn, vsaďte na vinyl. Tato praktická podlahovina dokáže vmžiku jakýkoli obývaný prostor proměnit v moderní a příjemně laděné zázemí,“ radí Anke Glut. Vyhovuje i namáhaným místnostem, které budou po několik let útočištěm pro hry a aktivity dětí, stejně jako domácích mazlíčků.

Vinyl je vhodná krytina i k podlahovému topení

Vinyl je optimální krytinou i pro spojení s podlahovým vytápěním. Je dostatečně tvrdý a zároveň pružný, velmi příjemný na došlap bosou nohou, vizuálně i pocitově teplý, neklouže a pomáhá snižovat hluk. Údržba je také velmi snadná – stačí ho setřít mokrým hadrem. Nemusíte se bát, že vlhko či voda vinylu ublíží. Bez obav ho proto můžete použít i do koupelny.

[Autor: čko]

inzerce

Další podobné články

Poradíme s rekonstrukcí ploché střechy

Velká část bytových domů v České republice má plochou střechu. Jejich průměrné stáří však přesahuje padesát let. Je důležité vědět v jakém stavu se střecha nachází. Pokud je poškozená nebo skrz ni například zatéká do domu, je na čase rekonstrukce. Základem je...

číst více

Zálohy na elektřinu není radno podceňovat

S koncem loňského roku přestal platit vládní cenový strop pro ceny elektřiny a plynu. Zároveň s tím začala platit vyhláška Energetického regulačního úřadu, která znatelně zvýšila poplatky za distribuci elektřiny. Jak se tyto skutečnosti promítají do našich celkových...

číst více

Partneři s výhodami pro klienty SBD Praha

Loading...